• Zhodnotenie výsledkov Komunálnych volieb 2014

  Práve sa skončili komunálne voľby 2014 v ktorých som kandidoval na primátora mesta Banská Bystrica a tiež na poslanca vo volebnom obvode č.4.

  Úvodom by som chcel poďakovať všetkým, ktorí mi dali svoj hlas, či už na primátora, alebo na poslanca.

  A chcel by som ešte raz poďakovať všetkým spolupracovníkom v kampani a tiež celej rodine, ktorá so mnou toto stresové obdobie prežívala a celý čas ma podporovala.

  Primátorom som sa nestal, skončil som na 5. mieste. Nestal som sa ani poslancom. Tu som získal 1026 hlasov, ani to však na poslanca nestačilo.

  Ako to zhodnotiť? Ľudia si vybrali a ja to beriem športovo. V kampani som spolu s mojim tímom predstavil volebný program, ktorý zahŕňal všetky problémové oblasti nášho komunálneho života. Naše mesto má veľa problémov a ich riešenie si žiada manažérsky prístup bez zbytočných populistických sľubov. Boli sme na námestí, s podnikateľmi, na sídlisku. A hovorili sme s ľuďmi. Strávili sme veľa času a energie, aby sme náš volebný program verejnosti podrobne predstavili.

  Priznám sa, som sklamaný. Sklamaný z toho, že sa nám nepodarilo presvedčiť viac ľudí. Zároveň však chcem povedať, že politická funkcia pre mňa nie je životným cieľom a že nikdy neskĺznem do populizmu a nereálnych sľubov. Ak by toto mala byť cesta k zvoleniu, potom sa dokážem bez politiky zaobísť.

  Je mi ľúto, že v Banskej Bystrici bola rekordne nízka účasť. Nech už boli dôvody neúčasti ľudí na voľbách akékoľvek, o budúcnosti nášho mesta rozhodla menej ako tretina jeho voličov.

  Novému primátorovi želám veľa energie na riešenie nakopených problémov. Musím zároveň ale vyjadriť obavy, že zloženie poslancov, ktoré viac menej ostalo bez zmeny a ktoré nás do týchto problémov dostalo, nebude schopné to zvládnuť. O to väčšie sú očakávania od nového primátora. Uvidíme, akými ľuďmi sa obklopí a akú stratégiu riešenia problémov mesta zvolí. Držím mu palce. Vzhľadom k tomu, že bol práve nimi v kampani podporovaný, som skeptický. Rád ale v budúcnosti priznám, že som sa mýlil.

  Ja sa v politike vrátim k odborným témam a spoločne s našimi poslancami za stranu SaS v NRSR budem pripomienkovať zákony, ktoré predkladá vláda, alebo niektorí poslanci. V roku 2016 nás čakajú parlamentné voľby a my, strana SaS sa pokúsime presvedčiť voličov, že náš volebný program je ten najlepší.

  A že sa oplatí dať nám hlas v parlamentných voľbách 2016.

Comments are closed.