• PRELOMOVÝ KONGRES SaS

    Do  večera 5.10. ešte bola, síce malá, ale predsa nádej, že členovia kongresu zastavia štiepenie strany na dve časti. Nepodarilo sa. Vo vybičovanej atmosfére sa postupne strácal zdravý rozum, ktorý je vraj najlepší recept a prevládali emócie.

    Výsledkom je slabá a neúplná kandidátna listina, na ktorej chýbajú kľúčoví členovia súčasného poslaneckého klubu SaS, Lubo Galko, Jožo Rajtár, Jana Kiššová a Natália Blahová.
    Spolu s ďalšími členmi klubu, Renátou Kaščákovou, Radom Pavelkom a Vladom Slobodom, sme odmietli byť na takejto „vykostenej“ kandidátke. Pokúsili sme sa vyvolať tak u predsedu a členov strany zbytky zodpovednosti pri tvorbe takejto kandidátky a hlasovaní o nej. Nevydalo. Naopak, v búrlivej atmosfére na podnet jedného z členov strana dokonca „zlynčovala“ šéfku poslaneckého klubu, spoluzakladateľku strany SaS, Natáliu Blahovú a vylúčila ju zo strany.

    Som nesmierne sklamaný, čo sa zo stranou SaS za posledné mesiace stalo. Takmer 10 rokov som jej člen, posledné 3,5 roka poslanec NRSR a dovolím si tvrdiť, že náš klub makal ako dobre namazaný stroj. Ale práve posledné mesiace sú pre mňa veľkým otáznikom v správaní sa predsedu, Richarda Sulíka, ktorý pre osobné nezhody s niektorými členmi odmietol byť s nimi na kandidátke a rozbehol tak tento deštrukčný proces. Čas určite ukáže, čo je reálnou príčinou a čo za tým všetkým bolo.

    Najbližšie dni budem spolu s kolegami zvažovať ďalšie kroky. Nebude to jednoduché. Všetci sme pracovali na svojich častiach volebného programu SaS. Nie sme však prilepení na poslanecké stoličky a vieme sa zaobísť bez poslaneckých platov. Ak to už akokoľvek dopadne, vždy budem konať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia v prospech lepších podmienok na život na Slovensku….

Comments are closed.