• MONITOROVANIE OBČANOV JE LEGÁLNE

      Áno, to je záver  rozhodnutia Ústavného súdu SR z 10.5.2017. Je tomu rok, čo sme podali podnet na Ústavný súd vo veci protiústavnosti zákona o autoškolách. Za protiústavné považujeme sledovanie občana cez GPS, či je naozaj v učebni, resp. v automobile počas praktickej jazdy. Sledujeme pohyb ľudí cez satelit len preto, že si inšpekcie, ktoré toto majú kontrovať, neplnia svoje povinnosti tak, ako majú. Zákon schválila Ficova väčšina v predchádzajúcom volebnom období.

      Ústavný súd teda rozhodol, že ak si robíte kurz vodičského preukazu, je legálne monitorovať, kde sa počas kurzu nachádzate. Identitou vašej osoby je meno, priezvisko, dátum narodenia, miesto narodenia a bydlisko! A ešte si za to aj zaplatíte v zvýšenej cene za kurz VP. Precedens, ktorý môže znamenať signál pre túto vládu, aby pokračovala v monitorovaní kohokoľvek, stačí, aby “správne” odôvodnili prečo. Nenecháme to tak, počkáme na písomné stanovisko ÚS a rozhodneme sa o ďalšom postupe.

    https://domov.sme.sk/c/20529479/monitorovanie-ludi-v-autoskolach-neodporuje-ustave-opozicia-nesuhlasi.html#axzz4gheEqfD1

     

Comments are closed.